Ohlédnutí za Podzimním srazem 2018

Ohlédnutí za Podzimním srazem 2018

24. září 2018

Už je to tak, Podzimního srazu VolvoKlubu České Republiky 2018 je včerejším dnem definitivně za námi. Pojďme si tedy připomenout, jak tento super víkend proběhl. Letos se sraz konal v termínu 21.9. - 23.9. ve velkém a pěkném areálu Želivka, který se nachází jen pár minut jízdy od obce Sedlice.

Když nastal den “D” a v kalendáři se ukázalo datum srazu, byli někteří z nás na místě již v brzkých dopoledních hodinách. Bylo totiž třeba rozmístit po okolí navigaci, aby účastníci nalezli správnou cestu do areálu. Specifikum Želivky je totiž chyba v navigačních datech u některých navigací a to včetně Google map, které mají touhu nastavit trasu přes poměrně rozbitou a ne zrovna rovnou cestu od obce Vřesník. Už z rána jsme tedy ve směru od obce Vřesník nainstalovali ceduli s informací o neprůjezdné cestě a to včetně velké mapy s objízdnou trasou. Jak se později ukázalo, pro některé by byl zbytečný i billboard (že Švícko? :D).

Po finálním umístění všech cedulí s šipkami jsme s Yobym naposledy projeli trasu sobotní spanilé jízdy a mohli se vrhnout do příprav přímo v areálu. Po poradě s jeho majitelem jsme nakonec registrační stánek umístili až za most do areálu, který nám svou lehce nestandardní šířkou zpestřoval celý den pokaždé, když se k němu přiřítil další návštěvník srazu a s nechápavým pohledem v očích přemýšlel, jestli to opravdu myslíme vážně (některé jsme přes něj skoro museli přemlouvat :) ). Páteční den ubíhal poměrně svižně a kolem osmé večerní už bylo v areálu pěkně živo. Někteří se bavili pod rozložitýmí střechami altánů u místní restaurace, jiní u chatek a další skupina pak přímo u registračního stánku, který fungoval až do příjezdu posledního, na pátek hlášeného, účastníka. Počasí bylo příjemné a tak někteří posedávali až do nočních hodin.

Sobotní ráno se neslo v plné síle podzimu a tak jsme na příjezdu do areálu již od brzkých ranních hodin vyhlíželi, kdy do údolí konečně proniknou první sluneční paprsky a trochu ohřejí studený vzduch všude okolo. Naštěstí se tak relativně brzy stalo a přes den bylo už relativně příjemně. V deset hodin začala schůze na které se sešlo třicet členů klubu. Letos toho nebylo příliš na probírání, takže někdy okolo půl dvanácté jsme měli hotovo a to včetně zvolení staronové rady i s jejím staronovým předsedou. :)

Tímto také za celou radu děkuji za projevenou důvěru v nás vloženou.

Následoval oběd u kterého se nám díky drobnému návalu a z něj plynoucí prodlevě ve vydávání jídel, malinko zpozdil časový harmonogram. Ovšem nic hrozného se nestalo, půlhodinový odklad briefingu před spanilkou vše vyřešil a mohlo se vesele pokračovat.

Spanilá jízda byla pro letošní rok hlavním programem srazu a tak se nejednalo o žádnou krátkou vyjížďku, nýbrž o více jak 66 km dlouhou jízdu na nádherný hrad Kámen a zpět do Želivky. Na něm čekala účastníky buď prohlídka interiérů, nebo expozice šedesáti kusů historických motorek, která je umístěna ve staré části hradu. Ti, kterým se nechtělo ani na jednu z prohlídek, pak mohli prozkoumat hradní zahrady okolo.

Na trasu vlastní jízdy se nám podařilo rozmístit několik fotografů a dokonce i pilota s dronem. Z vedoucího vozu celé kolony pak vznikaly další fotografie. Spanilka dopadla velmi dobře, protože až na pár drobností, jsme nenarazili na žádné problémy a zpět do areálu se vrátili všichni účastníci v pořádku.

Večerní zábava pak byla krásnou tečkou za celou akcí. Vzhledem k nižším venkovním teplotám se v restauraci i některých chatkách bavilo až do brzkých ranních hodin. V restauraci byla hudba a dokonce i raut, takže kdo měl chuť mohl ještě i po večeři zakousnout výborná žebírka či krkovičku z grilu. Nebylo tak překvapením, že někteří v areálu setrvávali v neděli ještě po obědě (a někteří na něj málem ani nevstali :D ). Nakonec se však postupně zvládl i finální úklid a předání celého prostoru srazu a po odstranění navigačních cedulí, jsme se vydali ke svým domovům.

Děkujeme všem, kteří dorazili a doufáme, že jste si sraz náležitě užili. Budeme se na vás všechny těšit na nějaké z dalších akci VolvoKlubu České Republiky.

Za radu VK
Chase

 

Fotografové: Matěj Vozdek, Martin Šabatka

Zpět na výpis článků