Ohlédnutí za rokem 2011

Ohlédnutí za rokem 2011

31. ledna 2012

Do roku 2011 vstoupil VK ČR pod vedením rady ve složení Jana N.-Blondýna, Honza a Pekelník, zvolené v září 2010 na podzimní schůzi v Kunžaku.

Novou srazovou sezonu jsme zahájili v únoru tradiční III. Volvozabijačkou pořádanou Driverem (Radkem), kde se nám s rodinou postarali o zábavu i žaludky.

Další již tradiční akcí byl jubilejní V. Sušický sraz (13.-15.5.2011) pořádaný Zdendou Neumanem a Blondýnou. Zde jsme navštívili v rámci spanilé jízdy hrad Švihov a zaplnili jeho historické nádvoří. Sraz se nesl v duchu divokého západu. Nesměli chybět ani opravdoví Indiáni, kteří si s našimi nejmenšími zatančili, naučili je házet tomahawkem a používat bojové líčení.

V tuto dobu jsme už, ale pilně pracovali na největší akci tohoto roku, a to na Mezinárodním „jarním“ srazu, který se konal 10.-12.6.2011 v Trusalové na Slovensku. Tento sraz se konal ve spolupráci s Volvoklubem Slovenska. Spanilá jízda vedla po stopách zbojníka Jánošíka do Vrátné doliny. Zde vzhledem ke spoustě atraktivit této oblasti byl volný program, aby se každý rozhodl dle své chuti zda navštíví lanovkou horu Chleb, nebo stezku Janošikovie diery, či posedí v některé z mnoha kolib. Večer nám zpříjemnily svým vystoupením kapely našich členů a příznivců (Pekelník a St.Andy) a nejen ti. Vystoupili i naši kamarádi z Travesti show Praha.

Pro konání podzimního srazu jsme si vybrali rekreační zařízení Zderaz u Litomyšle. Dopoledne proběhlo v duchu her pro nejmenší účastníky srazu. A že jich bylo hodně přes dvacet kousků. Celé dopoledne se jim věnovala Newman family za asistence rodičů. A odměny byly sladké! Odpoledne jsme absolvovali spanilku do Litomyšle s návštěvou zámku. Díky nadšenému přístupu paní kastelánky jsme mohli se svými vozy obsadit francouzkou zámeckou zahradu. Kolemjdoucí byli udiveni z takového množství Volv, že si někteří mysleli, že se jedná o vládní kolonu. Po návratu z Litomyšle nám hotelový personál přichystal večeři ve španělském stylu. Zmoženi španělskými specialitami jsme absolvovali „povinnou“ schůzi Volvoklubu ČR, kde byla zvolena staronová rada. Poté byli účastníci srazu pozváni jménem VK na raut, který neměl obdoby.

V roce 2011 proběhlo ještě mnoho menších akcí. Například veteránské akce konané Pekelníkem (Jarní a Podzimní Motortechna, III.Oldtimer setkání…). Také jsme byli pozváni k prezentaci VK na veteránském Tachlovickém trojúhelníku.

Zajímavostí byla cesta autobusem RTO de lux do Lán a Zbuzan pořádaná Jojem za finančího přispění …….

Mimo to se můžeme pochlubit spoustou malých, oblastních srazů v různých částech České republiky i mimo ni. Ty byly organizovány našimi členy i nečleny. Díky těmto „malým“ akcím poznáváme místa, o kterých bychom ani třeba nevěděli. Za to patři organizátorům dík.

Ovšem činností VK v roce 2011 nebyly jen srazy:

Zúčastnili jsme se otevření nového pracoviště Auto Dejvice, kde jsme předvedli některé zajímavé kousky z našich sbírek.

Povedlo se díky Honzovi, Lence(Airince) a Švíckovi dát do kupy v minulých letech lehce zanedbávané účetnictví a administrativní agendu.

Uvedli jsme do praxe nové logo Volvoklubu ČR a převlékli se do nových triček a mikin.

Volvoklub každý rok pořádá dobročinnou finanční sbírku a vybrané prostředky pak jsou použity k prospěšným účelům, např. sbírka „los“, kdy částka byla použita na částečné pokrytí nákladů chovu losů v ZOO nebo sbírka „Dětské domovy“, kdy se prostředky předaly vybraným Dětským domovům.

Nejinak tom u bylo i v roce 2011, kdy se konala sbírka, kterou jsme nazvali „Sbírka Zuzanka“. Sbírka byla uspořádána na pomoc našemu členovi a kamarádovi Yobymu, resp. pro jeho dcerku Zuzanku, která je od mala velká volvařka. Prostředky byli použity na osobního asistenta pro Zuzku, aby mohla navštěvovat „normální“ MŠ.

Tyto akce ukazují, že se sice minimálně dvakrát do roka pohádáme a zatratíme, ale když jde o něco, tak držíme spolu. Všem za to velké díky.

Díky všem, kteří přispívají na foru svými radami a poradami.

Pochopitelně se nám všechno nepovedlo a nestihlo, např. kalendář VK, přesto se v roce 2012 se těšíme na další spolupráci a srdečně Vás zveme na akce pořádané VK. Věřte, nebudete se nudit.

Za Volvoklub ČR
Jana N.-Blondýna
předsedkyně

Zpět na výpis článků