Podzimní sraz se blíží. Cíl spanilé jízdy ...

Podzimní sraz se blíží. Cíl spanilé jízdy odhalen.

09. září 2018

Zaří se nám pomalu překlápí do své druhé třetiny a to znamená, že Podzimní sraz Volvoklubu ČR 2018 je již za dveřmi. Ani letos nebude chybět spanilá jízda účastníků této akce, tentokrát okořeněná o záběry z dronu (doufejmě, že se zadaří).

Spanilá jízda bude vyrážet na trasu okolo 13:00 a její cíl bude v obci Kámen, kde navštívíme místní krásný hrad. Prozájemce je zde 40 minut trvající prohlídka interiérů hradu. Pro ty techničtěji zaměřené se pak ve starém paláci hradu nachází Muzeum motocyklů, otevřené již v roce 1974. V expozici se nachází šedesát kusů historických motocyklů a skůtrů. Kdo nemá chuť na prohlídku hradu, může využít protor hradní zahrady, či přilehleho stánku s občerstvením, který se nachazí přímo v areálu.

Trasa na hrad a z hradu bude rozdílná. Díky místním dopravním podmínkám bude na trase směrem k hradu jedna riziková křížovatka, ve které bude uzavření realizováno buď pouze častečně. Je tak třeba dbát zvýšené opatrnosti a v této křižovatce dát přednost protijedoucím i za cenu dočasného roztržení kolony.

 

Trasa Želivka - Kámen

(Sedlice – Želiv – Křelovice – Hořepník – Čížkov – Kámen)

délka trasy 34,5km

 

Riziková křižovatka: Za obcí Křelovice. Odbočení vlevo ze silnice 112 na silnici 129 směr Hořepník. Vzhledem k rozhledovým poměrům v křižovatce je třeba dbát ZVÝŠENÉ OPATRNOSTI. Provoz zastavující vozidlo NESMÍ stát přímo v cestě protijedoucím vozidlům a projíždějící kolona musí v krajním případě protijedoucím UMOŽNIT PRŮJEZD.

Trasa směr Kámen

 

Trasa Kámen - Želivka

(Kámen – Onšovice – Kletečná – Sedlice)

délka trasy 33,9km

 

Trasa je vedena převážně po silnici 19 a 34. Sjezd z 34 u Onšovic vpravo a následný podjezd komunikace pod mostem.

 

 

Zpět na výpis článků