Pomáháme

Pomáháme

30. prosince 2013

Stalo se už skoro tradicí, že členové a příznivci Volvoklubu ČR před koncem roku chtějí udělat malou radost někomu potřebnému. V minulosti to byly příspěvky na psí útulky, sponzoring losa, dárky pro povodněmi zasažené mateřské školky či pomoc kamarádům a jejich blízkým. Letos jsme se na základě tipů našich členů rozhodli podpořit MŠ Buštěhrad a Stacionář pro dospělé Klíček Sušice.

Návštěva mateřinky v Buštěhradě proběhla dva týdny před Vánocemi. Paní ředitelka sdělila organizátorům, že potřebují nutně elektrické ořezávátko na tužky, nebo pastelky, papíry a další potřeby výtvarné výchovy. Za VK se předávací delegace zúčastnil sám předseda Jojo, Zdenda Neuman a Doktor. Jako bonus předali tito Tři králové paním učitelkám klubová trika a dětem plyšové losíky, které darovala Katty. Byl to prý moc hezký zážitek a paní ředitelka školky ještě následně poslala dopis, ve kterém moc poděkovala za spolupráci.

Další akcí byla návštěva Klíčku. Spolupráce s Klíčkem byla odhlasována na členské schůzi v Podlesí. Společně jsme vytvořili velký dáreček, který skrýval klubová trika, čepice, čokoládové kolekce, perníkové losíky Volvo, pastelky, omalovánky a balík kancelářských papírů… Na pozvání pana ředitele Příbka jsme 19. 12. 2013 vyrazili ve složení Zdenda Neuman, Katty, Lůca a Blondýna do vánoční Sušice na besídku, pořádanou „Klíčkovskými“. Dorazili jsme s předstihem, abychom mohli probrat s panem ředitelem naše představy o vzájemné spolupráci. Před Klíčkem na nás čekala maminka Honzy Vityjana s tácem cukroví a taškou dobrůtek pro klienty Klíčku, kde se nám následně dostalo vřelého přivítání. Pan ředitel nás provedl po Stacionáři, ukázal nám dvě dílny, kde „Klíčkovští“ vyrábějí nádherné svíčky a ještě spoustu jiných věcí, kterými přispívají na provoz zařízení. Dokonce každý pátek mají výuku vaření a moc je to baví. Pak následovalo vánoční pásmo koled a čtení o vánočních zvyklostech a tradicích. Bylo to moc fajn. S panem ředitelem jsme domluvili přeběžně na spolupráci mezi klienty Klíčku a VK, např. v oblasti dopravní výchovy a první pomoci. Taky by moc rádi nakoukli pod kapoty našich miláčků a povozili se, ale to až na jaře. Na oplátku oni by nám mohli uspořádat představení na srazu v Sušici. Jsou totiž mimořádně hudebně nadaní a mají skvělou učitelku hudby. Domů jsme se vraceli s moc dobrým pocitem.

S laskavým dovolením rady VK si dovolím poděkovat všem, kteří se na předvánočních akcích a nejen na nich podíleli svou účastí, příspěvkem ve formě dárečku či byli alespoň trochu rádi za to, co jsme za celý rok 2013 společně dokázali, kolik fajn akcí jsme společně absolvovali, kolik proběhlo malých setkání a kolik nových přátelských vztahů jsme navázali.

Jana N.-Blondýna

Zpět na výpis článků