Volvoklub se prezentoval na Classic show v...

Volvoklub se prezentoval na Classic show v Brně

11. července 2010

V rámci mezinárodních veletrhů Autosalon a Autotec 2010 se v pavilonu A2 na brněnském výstavišti konala akce s názvem Classic Show. Jejím pořadatelem nebyl nikdo jiný, než Atelier Kupka, známy vydavatel knih a časopisů o veteránech a motoristická agentura. Jednalo se o první veletrh zaměřený na veterány a dění kolem nich.

V pavilonu se představili jak živnostníci, poskytující služby, nebo vyrábějící díly na veterány, tak i kluby a muzea. Výstava Classic show byla otevřena návštěvníkům o víkendu 5.-.6. června 2010. Pro odbornou veřejnost a novináře byl navíc vyčleněn pátek 4.6.2010. Volvoklub se na akci, kterou navštívilo přes 40 000 lidí prezentoval maximální možnou silou. Pěti klasickými vozy, postavených na modrých kobercích. Před každým vozem byl nápis, o jaký vůz se jedná a stojany s detailnějšími informacemi o vozidlech, stejně jako stolek s logem klubu, letáčky a nálepkami nechyběly. Expozice byla doplněna promítáním dobových reklamních filmů automobilky z let 50.-.90.

Výstava byla zaměřena na klasické vozy, tedy ponejvíce se prezentovaly vozy z 60. – 80. let. Kluby příznivců ostatních značek jako Porsche, Datsun, Toyota, Ural, Saab a jiné zaplnili pavilon dokonale.

Na stánku Volvoklubu byly k vidění vozidla z nejslavnější éry automobilky. Zapůjčené P1800S a P122S – Amazon, Pekelníkovo 262C Bertone, Sarkasmic dodal zrenovovanou 343GL a Standa představil dnes již legendární kombi 245 Polar.

K výstavě v pavilonu se poutala též prezentace klasických vozů a motorek na volné ploše A, která byla zaplněna nablýskanými vozidly našich i zahraničních značek. Volva se ukázala i na tomto srazu. Honzy Brotana 244, Standova 244, dosti zvláštním způsobem, ale krásně zrenovovaný Amazon a v perfektním stavu vyhlížející 244 turbo z Prahy ukázaly, že s hranatým Volvem se musí stále počítat.

Poděkování patří Honzovi Křemečkovi, Standovi Dosadilovi a Auto Hase. Dále pak Jojovi a všem, kteří vystavovali, nebo se podíleli na organizaci a chodu prezentace klubu.
Stránky akce jsou k vidění zde: http://www.classicshow.cz

Pekelník, Volvoklub

Zpět na výpis článků