Zažij s námi tu pravou jízdu na Švédské Jí...

Zažij s námi tu pravou jízdu na Švédské Jízdě 2024

24. dubna 2024

Nemůžete se dočkat až budete opět obklopeni skvělou partou lidí a švédskými vozy? V tom případě nepromarněte příležitost se s námi vidět na Švédské Jízdě 2024! 

Kromě tradičních srazů pořádaných VolvoKlubem ČR se budeme letos oficiálně účastnit také akce Švédská Jízda, která se bude konat už 1. června 2024 v areálu autodromu Sosnová u České Lípy. Jedná se o první ročník velmi ambiciózního projektu, který si klade za cíl spojit všechny milovníky švédských vozů od “hobbíků” až po technické mágy, od sběratelů veteránů až po nadšence do nejnovějšího pokroku moderní doby. Pořadatelem této zábavou a vědomostmi překypující oslavy švédského automobilového dědictví jsou profesionální volvisti, firma D5T5.com. 

V prostoru oblíbeného českého autodromu pro vás bude připraven nabitý program plný adrenalinu, dobrodružství i vědomostí. Čeká vás například možnost překvapit sebe i svého losíka terénem offroadové dráhy pod dohledem zkušeného instruktora, nebo jízda zručnosti a slalom. Mimo testování vlastních řidičských schopností můžete také obdivovat krásu švédských vozů od veteránů až po ty novější. Do této výstavy si můžete podat přihlášku a také se bude hlasovat o nejhezčí vůz.  

Zájemce o nejnovější pokrok technologií nadchne předvedení nových modelů Volvo. Dále se můžete těšit na odborné přednášky VŠCHT, ČVUT a Driving Campu, které se budou věnovat například tématům dekarbonizace, olejů, paliv a aditiv, ale i bezpečné jízdy. Na stánku pořadatele pak získáte informace ohledně všech produktů, které D5T5 pro Volva nabízí.  

Bude připraven také bohatý program a atrakce pro děti včetně odměn. Odpočinout si můžete ve family zóně, kde je možné si udělat piknik.  

Na akci bude přítomen i slavný youtuber Volvosweden – Yuri, tedy pokud si s ním chcete popovídat nebo udělat fotku, toto je vaše šance.  

Pokud vám vyhládne, můžete si dát burgery nebo churros a zapít to nealkem, nebo případně Svijany, pokud neřídíte.  

Oficiální termín konání akce je 1.6.2024 od 9:00 do 18:00 s možností přespání na parkovišti den předem po předchozí domluvě. Více informací k programu, pořadateli, vstupenkám i celé akci naleznete na oficiálních stránkách Švédské jízdy.  

A samozřejmě se můžete těšit především na účast VolvoKlubu ČR, bude to opravdu jízda a rádi se s vámi uvidíme! 

Zpět na výpis článků