Profil člena - nebel

nebel - Galerie

nebel

 INFO

Město:Jamolice
Model auta:- VOLVO V70, benzinových 103kW/140 koní, MY 2004

 O uživateli

Začalo to úplně náhodou. Po škole jsem začal pracovat a bylo potřeba, abych měl vlastní auto. Domácí Felicie byla fajn, ale s věkem na ní práce (a koroze) neúměrně rostla, takže jsem feldu nechtěl. Oktávky mne nepřesvědčily, nebylo to ono. Pokukoval jsem po SAABech, ale ty byly i na mne až moc atypické. A jak jsem tak jezdil do Brna, na hlavním nádraží parkovala zelená XC70. Zalíbila se mi, začal jsem si o Volvech zjišťovat co se dalo, rozhodoval se co budu chtít a potřebovat, pročítal Volvoforum... Vyšlo mi z toho že chci kombíka s benzínovým, ideálně atmosferickým motorem. A mohlo se jít hledat.

Po čtvrt roce hledání a objíždění větších i menších vraků jsem narazil na tu svoji budoucí V70. Setkání v bazaru bylo takové rozpačité, auto tam stálo přes čtvrt roku, mělo totálně vybitou baterku, propadlou STK... ale když se nastartovalo přes kabely, tak špatně nejelo, bylo zachovalé, vypadalo v pořádku. Ale kupoval jsem to dost lehkovážně, vůbec mne nenapadlo vzít si sebou na bývalé firemní auto někoho s diagnostikou, aby ho zkontroloval. V bazaru jsem ho prohlédl, poděkoval a řekl že si to musím promyslet, že se ozvu. Po týdnu rozmýšlení jsem si ho zamluvil a už si pro něho hned o víkendu s penězi až do Prahy jel s tím, že bazar mezitím vyřídí STK. Ani teď mně nenapadlo nechat si projet auto diagnostikou. Prostě jsem o něm věděl jen to jak jsem ho zvenku viděl a co o něm říkala kupa přiložených faktur z dílen a musím uznat, že jsem měl na technický stav opravdu kliku, žádná „bota“ v autě skrytá nebyla.

Teď mám Volvouša přes tři a půl roku a vůbec té koupě nelituju. Zažíváme toho spolu hodně - už jsme spolu obrazili víc než 90 000km - od obyčejných couraček do práce až po různé cestovatelské výpravy a projede, naloží i vydrží neskutečné. Dá se s ním spáchat cokoliv od přespání v něm, odvezení vodácké výpravy, tažení velkého přívěsu až po přestěhování obýváku na jednu otočku. Na různých výpravách je důležité, že se neztratí ani v místech, která o asfaltu nikdy neslyšela. :)

Postupně jsem ho přestal brát jen jako spolehlivý prostředek k dopravě, který se mi vzhledově líbí, holt zážitky neskutečně sbližují a na autě mi teď mnohem víc záleží. Po nějaké době, když už jsem měl k Volvoušovi víc než jen uživatelský vztah, jsem se jel podívat do Brna na místní minisraz. Zalíbilo se mi tam, jsou tam příjemní lidé se stejným zájmem o značku a začal jsem jezdit pravidelněji. A pak po nějaké době jsem nechtěl být už jen příznivec klubu a značky - Volvo mi dalo poznat pohodlné cestování, praktičnost v přepravě, pocit co  to je opravdu se těšit na řízení, procestovalo toho se mnou dost a díky němu jsem poznal mnoho skvělých lidí. Takže ani nebyl důvod váhat nad členstvím ve Volvoklubu. :)
 

nebel - galerie
nebel - galerie
nebel - galerie
nebel - galerie