Cestujeme

(Ne)terenním kabrioletem do Rumuska a zpět aneb Gumbalkan 2019 - díl první

Jaké to je projet v základu pro terén absolutně nepoužitelným kabrioletem rumuskou divočinou? Přesně to se dozvíte v následujícím textu. Zůčastnili jsme se totiž akce Gumbalkan 2019 a aby to byla větší stranda, vzali jsme si na to asi nejméně vhodné náčiní z produkce Volva. Představujeme vám Volvo C70XC alias Bednu kytu.

Sekce: Cestujeme
Číst více
Druhý ročník srazu německých sedmiček a devítek

Rozšířit svoje obzory, slávu VRZČ a Volvoklubu ČR jsme chystali s Kubou letos hodně dopředu. Po předloňském VROMu tentokrát padla volba na Německo, kde se chystal ve městě Heiligenhaus (Severní Vestfálsko) druhý ročník srazu německých sedmiček a devítek .Jedná se o frakci německého Volvoklubu www.volvoclub-deutschland.de.

Sekce: Cestujeme
Číst více
VROM 2012

3.8.2012

Po dlouhých a odpovědných přípravách konečně nachází den D a celá osádka (Ondra., Vlaďka, Kuba a Martin) vyráží do země zaslíbené s předzastávkou na Uznojemu a Rujáně. Až si opět budu chtít koupit Volvo v sedanu, tak někdo vezměte trubku a jebněte mi s ní po palici. Ve 3 ráno za deště skládat cestovní výbavu do kufru a rakve jako origami je šlágr, doporučuju. V Plzni ještě dotankuje...

Sekce: Cestujeme
Číst více
Krabice Volvoklubu na největším veteránském setkání u nás

Poslední červnovou sobotu se ve Slavkově u Brna již po sedmnácté konala akce s názvem Oldtimer Festival, která je svou velikostí a počtem historických vozů řadí mezi největší podniky tohoto žánru u nás. V zámecké zahradě se letos prezentovalo 1049 exponátů, z toho 840 historických vozidel a 209 ostatních (nemotorová vozidla, stabilní motory a vozidla kategorie Youngtimer), kteří přijeli z celé ...

Sekce: Cestujeme
Číst více
Volvo ICE CAMP aneb Noc v iglú na Kaprunu

V redakčním mailu (Autofun) nám přistálo pozvání do ledového městečka umístěného vysoko na alpském ledovci a v plánu dokonce bylo spaní v ledovém iglú. No uznáte, že u toho Autofun nemohl chybět!

Sekce: Cestujeme
Číst více
Dobytí severního království 2008

Přípravy: Po loňském triumfu české výpravy do severního království se parta stejně postižených nadšenců pro cestování, grilování, historii a zejména automobily se znakem mužského rodu ve znaku rozhodla, že podnikne výlet za dobrodružstvím severu také.
3.8.2008 – Cesta: Zatím co zbytek národa se po ucpaných rakouských dálnicích střídavě od soboty k sobotě stěhoval na jih k betonovým městům se z...

Sekce: Cestujeme
Číst více
Cesta do své rodné země – 2.část

Pokračování Honzova vyprávění o cestě do Švédska na VROM (Volvo Randezvous for Owners and Members) u příležitosti osmdesátých narozenin VOLVA.

Sekce: Cestujeme
Číst více
Cesta do své rodné země – 1.část

Někdy před rokem se parta lidí dohodla, že se pojedou podívat do Švédska na VROM (Volvo Randezvous for Owners and Members) u příležitosti osmdesátých narozenin VOLVA a zároveň tam stráví týden dovolené.

Sekce: Cestujeme
Číst více