2. sraz OS Volvoklub ČR – Hluboká

2. sraz OS Volvoklub ČR – Hluboká

10. října 2005

Od pátku sedmého do neděle devátého se uskutečnil tradiční podzimní sraz Volvoklubu ČR, tentokrát v Hluboké nad Vltavou.

Většina účastníků dorazila již v pátek večer, o hromadný dojezd se zasloužili volvisté jedoucí od Prahy za využití moderní techniky (ve formě vysílaček :-). Kolona měla zastávky v Benešově a Táboře a před devátou hodinou dorazila na parkoviště sportcentra Dvořák v Hluboké. Po ubytování v chatičkách jsme se všichni sešli u večeře. Volná zábava se pro některé z nás protáhla do opravdu pozdních hodin, nad hlavami nám místo měsíce zářil osvětlený zámek Hluboká.

Chladné, ale slunečné sobotní ráno nám slibovalo opravdu pěkný den. Pro některé začal snídaní, pro mne servisem (hrál jsem si celý víkend na světelného sklenáře), Po chvíli začali dojíždět „opozdilci“ a parkoviště se dál uspokojivě plnilo. Nejstarším a zároveň nejobdivovanějším volvem byla Raffova úžasná P1800. Fotogenická není, ale v reálném světě je fantastická, při jejím sledování v podzimní krajině má člověk pocit, jako by se připletl do natáčení reklamního videoklipu. V jedenáct hodin dorazila flotila předváděcích vozů českobudějovického dealera volva CIVA Trans. Prezentace byla dvoudílná: po statickém představení byly zahájeny i krátké seznamovací jízdy. Bylo možné zakoupit drobné reklamní předměty a někteří z nás využili i možnost bezplatné diagnostiky svých miláčků. Rád bych zástupcům CIVA Trans poděkoval za jejich ochotu a trpělivost, byli opravdu výborní.

Sportuchtiví kamarádi měli možnost jít si zahrát tenis nebo minigolf, ale sraz byl pro všechny větším lákadlem. Blízkost řeky využil jenom Pavel, ale dle svého vyjádření místo ryb chytil rýmu.

Protože hlavní onrganizátor Honza (řečený „Strejda medvěd“) pobýval toho času v nemocnici domluvili jsme, že pokud se mu nepodaří doktorům uteci a dorazit za námi, pojedeme my hromadně za ním. Neuvěřitelné se stalo skutkem a v čase společného oběda Honza přijel. Jako poděkování za skvěle připravený sraz – vše fungovalo tak nějak samo – jsme Honzu obdarovali modelem ikscédevadesátky vévosum s rádiovým ovládáním. Takhle bylo naše přání brzkého uzdravení doplněno o možnost řídit volvo i v nemocnici.

Po obědě jsme se vypravili na hromadný výlet do Holašovic – praktické provedení znamenalo spanilou jízdu 25 volv pod Honzovým vedením. Po obhlídce návsi v Holašovicích a malém občerstvení jsme vyrazili zpět na Hlubokou. Ihned po dojezdu jsem začali připravovat večerní program.

Po společné večeři jsme zahájili první členskou schůzi OS VOLVOKLUB ČR. I přes obtíže s připojením k internetu se nakonec schůze povedla. Odsouhlasili jsme si řadu změn a především byla zvolena nová rada klubu rozšířená na čtyři členy. Po odjezdu některých účastníků následovala jako obvykle volná zábava.

Po nedělní snídaní se oddělila skupinka se zájmem o prohlídku zámku, my ostatní jsme se postupně rozjížděli do dvých domovů. Rád bych závěrem vyslovil svoje díky Honzovi za zorganizování akce, všem co přijeli za báječnou atmosféru. A pro Vás co jste nepřijeli mám jediný vzkaz: přijeďte příště – naše parta je jednoduše skvělá. Ať to zní jakkoliv neskromně, říká to vše. Já se bavil jako vždy výborně, byl to báječný „relax“ uprostřed pracovních povinností.

Radim Trávníček a Tomáš Němec

Zpět na výpis akcí