Jarní sraz VK 2023: Připomeňme si naše loň...

Jarní sraz VK 2023: Připomeňme si naše loňské největší setkání

20. dubna 2024

Blíží se čas letošního Jarního srazu VolvoKlubu České Republiky, který už netrpělivě vyhlížíme. Než se však opět sejdeme, pojďme si ještě krátce připomenout zážitky a přátelskou atmosféru, která nás provázela naším loňským Jarním srazem.

Vloni jsme se sešli již tradičně v červnu, v příjemném areálu Kletečná u Humpolce, kde pro nás bylo připraveno skvělé zázemí a dostatečný prostor pro naše unikátní aktivity. Sraz začínal jako vždy pátkem, kdy se velká část účastníků postupně dostavila a vystavila své losí miláčky po areálu. Následně se některé posádky zdržely otíráním much z přední části svých vozů, zatímco jiné se rovnou připojily k probíhající všeobecné socializaci u piva, masa a grilovaného hermelínu.  

Sobota byla jakožto hlavní den srazu o poznání živější. Hned po snídani se sešli zájemci o absolvování spanilé jízdy před hlavní budovou, aby si vyslechli základní, ale velmi zásadní instrukce. Posléze se nadšené posádky seřadily se svými plechovými i plyšovými losíky u výjezdu z areálu a v čele s Bednou kytu 2.0 vyrazily na projížďku po okolí. Zúčastnění si mohli kromě krásného počasí a spousty krásných Volv užít i úsměvy od mávajících kolemjdoucích. Kolonu tvořily kromě standardních účastníků a pořadatele i dva speciální vozy vybavené profesionálními fotografy většinu času trčícími nebo mírně vlajícími ze střešních oken. Tyto zároveň kolonu předjížděly a v případě potřeby docházelo k bleskovému vylodění posádky za účelem další dokumentace akce. Díky těmto lidem máme ty krásné fotky a videa, co nám už zůstanou navždy jako vzpomínka na tento vydařený sraz.  

Akce spanilá jízda proběhla v poklidu a poměrně bez problémů, až na komplikace posádky jednoho z vozů, který byl součástí asistenčního týmu pro uzavírání křižovatek. Později při vyhlašování bylo toto konkrétní uzavření křižovatky popsáno jakožto úspěšné a totální, jelikož vůz v křižovatce vypověděl službu a musel čekat na záchranu.   

Po návratu do areálu už na všechny čekaly nevšední aktivity, které měl na svědomí hlavní sponzor srazu, tedy AV díly. Zájemci si mohli zasoutěžit například v hodu setrvačníkem do dálky, nebo v jízdě na trojkolce, která postupně přišla o obě stupátka. Nejzajímavější soutěží a chloubou, kterou však AV díly přivezly, byla upravená S60 první generace v manuálu s otočeným řízením a převodem na “rychlé ruce”. V tomto speciálním dárečku měli soutěžící za úkol absolvovat barrel race na louce v přírodním stavu. Většina si tento nelehký úkol vyzkoušela běžným způsobem popředu, našli se však odvážlivci, kteří se k nadšení diváků, s kumpánem sedícím v okně suplujícím zadní kameru, rozhodli závod absolvovat pozadu. Nutno podotknout, že ke konci dne louka postupně přestala vypadat, že by potřebovala posekat. Vůz kupodivu celou dobu trvání programu přežil.  

V průběhu celé akce mohli účastníci využít také skákací hrad, malování na obličej, nebo si prohlédnout vystavenou V90, kterou zapůjčilo Auto Průhonice. Bylo také umožněno hlasování v anketě o nejkrásnější auto srazu, což jen umocnilo všeobecný zájem o procházení areálem, prohlížení plechových losíků a konverzování s majiteli i náhodnými dalšími obdivovateli. 

K večeru, kdy už účastníci převážně jen klábosili u jídla, nebo vozů, se konalo vyhlášení výsledků. Kromě cen za opravdové výkony v jednotlivých soutěžích se jako již tradičně udílela i doplňková ocenění, mimo jiné byl předán diplom za zmíněné totální uzavření křižovatky, nebo za pálení spojky na upravené soutěžní S60.  

Zároveň se vyhlašoval nejhezčí vůz srazu. V kategorii FWD + AWD 850 a mladší vyhrálo “Van Volvo”, tedy XC70 s přívěsem z půlky stejného auta, následovaná V70R saffron pearl na místě druhém a V70R laser blue na místě třetím. V kategorii veteránů pak zvítězila 1800E, na druhém místě skončil 264TE “Pekelník” následovaný 244GL.  

Po vyhlášení se všichni zúčastnění společně rozloučili se srazem a šli si užít poslední večer s přáteli na této akci. Kdo ještě zůstal do rána, ten se pozdravil na snídani. Jakmile se posádky se svými vozy rozjely zpět do svých domovů, nastala opět fáze těšení se na další sraz.   

Ten nás čeká už zanedlouho, 21. - 23. 6. 2024, tedy kdo nemáte klubový kalendář, kde to vyznačené a na zvláštním listu zaznamenané je, zapište si to do svých standardních kalendářů, budeme se na Vás těšit.  

Další fotografie z tohoto i ostatních srazů naleznete na klubové Zoneramě.

 

 

  

Zpět na výpis článků