Kunžak 24. – 26. 9. 2010

Kunžak 24. – 26. 9. 2010

24. září 2010

Tak se nám sešel rok s rokem a opět nastala nepsaná povinnost členů Volvoklubu zúčastnit se podzimní Členské výroční schůze. Pro tu letošní byl vybrán již vyzkoušený Kunžak – Česká Kanada u Jindřichova Hradce, v termínu 24.9. – 26.9.2010.

V pátek jsme se s partou Boson a Drmachaně s rodinkami sešli na D1, benzinka Říčany. Měli jsme tu čest vyzkoušet nově otevřenou spojku mezi D5 a D1. V pátek v 16:00 hodin, Praha 6 – Červený Vrch – D1 Říčany, móóóc pěkná hodinka. Nicméně setkání proběhlo dle plánu.

Parkoviště u pumpy jsme opustili za asistence opáleného člověka, který se bosý modlil směrem k západu, ale vzhledem, že tím směrem stála i odstavená cisterna plná PHM, byl náš odjezd o něco rychlejší.

Cesta po D1 probíhala standartně. Jeli jsme v minikoloně tomto pořadí: Zdenda s Royalem, Blondýna s V70, asi 100 aut, Boson a Drmachaně. Sjíždíme na Humpolec, zde malá zastávka u pumpy a naší skupinu doplňuje Aťka se svým merglem řady S.

Jsme v Kunžaku, na Kanadě. Vítá nás od loňska známý personál a několik dříve dorazivších účastníků. Probíhá placení a ubytování. Od loňska doznalo ubytování velké zlepšení. Restaurace je také pěkně přestavěná.

Do večera dorazilo ještě opravdu pár volvistů. To ovšem nevadilo v tom, aby se rozjela bezva zábava s tancem apod. Opět se sešla super parta.

Druhý den – sobota:

Snídaně formou švédského stolu snad uspokojila každého.

Drobný zmatek v sobotním programu jsme zvládli improvizací, ale snad ku spokojenosti všech. Spanilkou jsme dojeli do Jindřichova Hradce na Den železničářů. Provizorní parkoviště přímo na nádraží jsme z půlky zaplnili a vzbudili nemalý zájem počtem aut jedné značky a psů mnoha značek. Následovala jízda elektrickou mašinkou směr Blažejov a zpět.

Poté se kolona odebrala do Telče. V tomto malebném městečku, známém hlavně svým půvabným náměstím pod záštitou UNESCO, jsme si dali rozchod, který každý využil po svém. Někdo zašel na pozdní oběd, jiní využili nabízených mňamek na svatováclavském trhu. V podstatě individuálně jsme se vrátili zpět na základnu. Hodinka odpočinku, večeře a nejlepší hřeb programu může začít.

Členská výroční schůze

Páteční skromnou skupinku přijela podpořit na schůzi o něco početnější skupina z Čech i Moravy. Někteří na otočku, někdo zůstal do neděle.

Schůze probíhala kupodivu bez zbytečných hádek a byla vcelku konstruktivní. Velmi dobře ji vedl ceceda Jojo za asistence radních a členů KK. Z kandidátů byli zvoleni Honza, Pekelník a Blondýna, které se navíc dostalo cti být velkým vezírem.

Po ukončení schůze následovalo předávání funkcí mezi minulou a současnou radou. Zbytek členů i nečlenů se vrhlo na rautík, který nabízel plno masíčka, zeleniny a salátů (pozn. teda i ten bramborovej). Nacpali jsme pupky a po náročném dni jsme se ani nedokopali k tanci. Věnovali jsme se spíš debatám o všem možné a nad vším možným. Postupně se vytrácíme do hajan.

Třetí den – neděle

Ráno po snídani postupné loučení a snad i naděje, že se zase brzy na nějaké akci VK sejdeme. Je pravda, že si občas vjedem do vlasů, ale hlavní je, že se dovedem sejít jako slušný lidi a dál fungovat jako super parta.

Díky všem za účast a podporu Volvoklubu.

Jana N. – Blondýna, 9. 10. 2010

PS: Jo a v neděli jsme si dali super obídek v Jindřichově Hradci v hotelu Zlatá husa. Všem doporučujeme.

Zpět na výpis akcí