Volvo XC40 nejlepším malým SUV roku 2019

Volvo XC40 nejlepším malým SUV roku 2019

14. ledna 2019

Obliba modelů Volvo neklesá. Potvrdil to 25. ročník ankety Auto roku, v níž
nejvíce hlasů veřejnosti v kategorii malých SUV získalo Volvo XC40. Po loňském
úspěchu jeho většího sourozence, modelu XC60, který zvítězil mezi velkými SUV,
jde o další ocenění kvalit vozů SUV značky Volvo.

V rámci 25. ročníku ankety Auto roku, pořádané Svazem dovozců automobilů, opět proběhlo vedle hlavních kategorií hodnocených odbornou porotou složenou z automobilových novinářů také hlasování veřejnosti. Ta v kategorii malých SUV zvolila nejlepším vozem Volvo XC40.

Nejmladší a nejmenší z rodiny SUV značky Volvo tak přidává další triumf do své sbírky ocenění. Po titulu Evropské auto roku 2018, jejž si Volvo XC40 odvezlo z posledního ženevského autosalonu, zvolila porota devátého ročníku soutěže Women’s World Car of the Year (WWCOTY) tento model Světovým autem žen pro rok 2018.

V anketě Auto roku zvítězilo ve své kategorii s velkým náskokem díky 1 277 uděleným hlasům. Kompaktní SUV Volvo XC40 je sice ve své modelové řadě nejmenší, s většími sourozenci si však rozhodně nezadá. Jeho tvůrci vsadili na mladistvý elán a fantazii. Inspiraci čerpali v moderním produktovém designu, současných módních trendech a světě robotiky. Chytrý a překvapivě prostorný interiér ukrývá dvě desítky inovativně pojatých tradičních i zcela nových odkládacích prostorů. Bezpečnostní technologie a inteligentní funkce ovládání i konektivity jsou opět z rodu těch nejvyspělejších. Navíc je XC40 k dispozici v pestré škále barev i materiálů, ze kterých lze vytvořit osobité kombinace.

Zpět na výpis článků